LOGO FIFA-FUTSAL

mail to webmaster
Ebárna boys Kladno - Arsenal Benešov

4:3 (2:2)

S tradičním soupeřem tradičně vyrovnané a dramatické utkání. Arsenál potvrdil, že patří mezi zkušená a nepříjemná mužstva.
Od začátku se hrál vyrovnaný futsal se šancemi na obou stranách. Hosté slušně kombinovali a Ebárnu držel ve hře několika pěknými zákroky spolehlivý Manda. I my jsme měli slušné šance a zejména střely Vimra do břevna a debutujícího Vincence do spojnice břevna a tyče si říkali o gól. Mezi 10. a 15. minutou jsme šli do dvou brankového, zaslouženého vedení. Nejprve si krásně naběhl Tomáš Šroba na skutečně geniální přihrávku Holuba a zblízka zavěsil. Na 2:0 upravil kapitán Nový po slušně zahrané standardní situaci a rozehrávce Müllera. Závěr první půle nám ale hrubě nevyšel a stále dobře hrající Benešov toho po zásluze využil. V rozmezí dvou minut nejprve z 10ti metrového kopu Kahounem a 4 sekundy před koncem prvního poločasu po sérii zbytečných hrubých chyb do konce Nitsche zblízka vyrovnal. Poločas 2:2 a začínalo se znovu.
Nástup do druhé půle byl opět vyrovnaný, ale poměrně brzy v čase 23:40 se nám vydařila nejhezčí akce zápasu a Tomáš Vincenc se ve svém prvním utkání dočkal opět po přihrávce Tondy Holuba a zblízka nás poslal znovu do vedení 3:2. Poté jsme měli velkou šanci Holubem, alwe po jeho krásné patičce za už překonaného gólmana zaskočil obránce a míč putující do prázdné branky skluzem z brankové čáry vykopl. Velká škoda, protože se opět naplnilo rčení nedáš dostaneš! Z rychlého protiútoku hosté vyrovnali krásnou přesnou střelou Nitscheho, po naší nedůslednosti a nedůrazu na 3:3!
Závěr byl infarktový a pro nás velmi šťastný. Poslední šanci Arsenalu měl z přímého kopu nestárnoucí kapitán Suchomel a dorážející Kahoun, ale Manda byl na místě. Pak jsme zbytek zápasu zamkli hosty na své půlce, ale nedařilo se nám výborně pozičně hrající hradbu Benešova udolat. Až 13 sekund před koncem rozehrál Holub roh, David Müller si protisměrným pohybem vychutnal obránce a v čase 39:51 střelou z 10 metrů po zemi prostřelil hostujícího brankáře 4:3.
Zápas byl těžký a naše šťastné vítězství bylo asi zasloužené. Nutno uznat, že Arsenal byl blízko remíze a náš výkon by příští týden na lídra Indoss Plzeň sotva stačil.