LOGO FIFA-FUTSAL

mail to webmaster

Ebárna Boys Kladno - Helas Brno

3:2 (2:2)

Včera neobvykle od 20:00, kvůli regulérnosti závěru základní části soutěže, jsme nastoupili k našemu poslednímu utkání v 1.UMBRO lize, v němž jsme se loučili nejen s touto soutěží ale i s Davidem Fričem, který u nás po podpis smlouvy s Viktorií Žižkov působil na hostování, k 15.03.2004 David definitivně odchází do Viktorky. Chtěl bych mu za sebe a doufám, že i za všechny ostatní hráče Ebárny popřát mnoho sportovní úspěchů na Žižkově i v reprezentačním dresu. Do zápasu jsme šli s jasným cílem, rozloučit se nejen dobrou hrou ale i vítězstvím. V první půli jsme však působili odevzdaným dojmem, přesto jsem se ve 3.minutě ujali vedení po brance Josefa Fujdiara. Zasloužené vyrovnání přišlo na začátku 9.minuty gólem Gaštana, protože Helas celý první poločas působil aktivnějším dojmem. Tento hráč navíc ve 13.minutě vstřelil svůj druhý gól a Helas tak otočil stav utkání na 2:1 ve svůj prospěch. Naše chvíle na srovnání přišla v čase 17:59, po šetém faulu hostů. Míč si na značku 10m kopu postavil, před zápasem určený David Frič, oproti minulému zápasu však tuto šanci na vyrovnání nezužitkoval. Potvrdilo se tak pravidlo, že faulovaný hráč by penaltu, 10m kop zahrávat neměl. Už to vypadalo, že do kabin se půjde za stavu nepříznivého pro domácím, ale 8s před koncem půle svým druhým gólem srovnal stav na 2:2 Josef Fujdiar. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním především zlepšit naší hru, hlavně pohyb a trochu více se poprat o výsledek utkání. Což se nám myslím si povedlo. Obě mužstva si ve druhé půli vytvořila řadu slibných brankových příležitostí, ale když hosté neproměnili svůj 10m kop, zdálo se, že utkání spěje k remíze. Proti byl ovšem Martin Vondra, který po individuální akci v 37.minutě dal výsledku konečnou podobu. Helas pak už utkání jen dohrál, znal totiž průběžné výsledky z ostatních utkání a tento výsledek mu jak se říká "hrál do karet".

Sestava: Manda, Pergl - Trojan, Spilko, Nový, Vondra, Frič, Zachariáš, Tlustý, J. Fujdiar
Góly: 3. a 20.minuta J.Fujdiar, 37.minuta Vondra - 9. a 13.minuta Gaštan