JOMA-sport
AP&P obchodní společnost s. r.o.
Zapa Beton Peroutka Zenitel město Kladno
Hlavní stránka
Naše výsledky
Soupisky
Statistiky hráčů
Komentáře
Kde hrajeme
Trocha historie
Kontakt
Fotogalerie
Diskuzní fórum
Některé odkazy na futsalové weby
Futsal - fifa.cz
Fotbal.cz Futsalmagazine.cz

LOGO FIFA-FUTSALmail to webmaster

Ebárna boys Kladno - Indoss Plzeň

3 : 2 (2:1)


   Očekávaný zápas pravdy mezi vedoucími týmy 2.ligy západ se hrál na Kladně a mohl dát odpověď, jestli se kladenští vrátí po roce mezi futsalovou elitu, nebo zda závěr soutěže bude dramatický až do konce.
   Hned od začátku zápasu bylo vidět, že hosté přijeli s touhou na Kladně vyhrát, což se v letošním ročníku nikomu nepodařilo. Domácí se více soustředili na pozornou obranu a nechtěli inkasovat jako první. Jenže tento záměr vydržel do 5.minuty kdy po netaktickém vyběhnutí dvou útočníků hosté využili přečíslení a střelec Zach dostal plzeňské do vedení. Bylo tedy na domácích, aby s tímto stavem něco udělali a šance na to byly. V 6.minutě pěkně vystřelil Junek, ale pouze do tyče, v 8.minutě prošel středem Šroba a orazítkoval pro změnu břevno. Neznamená to, ale, že by plzeňští nebyli aktivní, spíše naopak. Hlavně mladíci Rešetár s Beránkem zezadu podporovaní J.Kadlecem přiváděli domácí do nesnází. Ve 12.minutě musel Trojan zachraňovat pouze za cenu faulu a uviděl za to žlutou kartu. Výhodu trestného kopu hosté k nevyužili i díky brankáři Mandovi, který chytil jak tuto příležitost tak i další střely plzeňských. Bylo vidět, že se střetla dvě nejlepší mužstva soutěže, hrál se velmi rychlý a kvalitní futsal. Pak ale přišla 15.minuta a rychlý protiútok domácích vedený po pravé straně, přihrávka Jos.Fujdiara k úplně volnému Machačovi sice nedošla, ale hostující Vašák si ji srazil sám do vlastní branky 1:1. Hned v 17.minutě se blýskla druhá útočná dvojice kladenských a po průniku Holuba tentokrát polevé straně uklidil jeho přihrávku do branky Junek, 2:1 pro domácí. Z prvního poločasu stojí za zmínku ještě průnik Veselého,který šel sám na hostujícího brankaře, ale branku netrefil.
   Toto vedení nahrálo domácím v tom, že se nemuseli nutit do útoku a bylo tedy na hostech co udělají s tímto stavem. Od toho se taky odvíjel průběh 2.poločasu. Hosté měli optickou převahu, lae až na nastřelené břevno to byla jen hra k vápnu kladenských. Do nebezpečných situací je domácí nepouštěli a když prošla nějaká střela, tak ji zlikvidoval spolehlivý Manda. Dvě minuty před koncem se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a nasadili do hry hrajícího trenéra T.Kadlece, ale ani to jim nepomohlo ke skórování. Naopak po jejich ztrátě míče na útočné polovině se jej ujal Veselý a pohodlně skóroval do opuštěné branky. To už byla definitivní jistota postupu. Hosté sice ještě 3 sekundy před koncem upravili na konečných 3:2, ale domácím to již na prvoligové radosti nic neubralo. A tak již 3 kola před koncem soutěže je jasné, že se Ebárna boys Kladno vrací po roční pauze do 1.UMBRO ligy futsalu. Postup si jistě za výkony v celé sezóně zaslouží a dík patří všem hráčům a členům realizačního týmu Ebárny.

Petr Hlaváč

Sestavy
Ebárna Manda - Trojan, Veselý, Holub, Junek - Nový, Šroba, Jos.Fujdiar, Machač Trenéři : J.Kolářský, P.HlaváčSled událostí
5. Zach 0:1 (Vašák)
15. Machač 1:1
17. Junek 2:1 (Holub)
40. Veselý 3:1
40. Kadlec T. 3:2