LOGO FIFA-FUTSAL

mail to webmaster

Ebárna boys Kladno - Indoss Plzeň

3 : 2 (2:1)

Očekávaný zápas pravdy mezi vedoucími týmy 2.ligy západ se hrál na Kladně a mohl dát odpověď, jestli se kladenští vrátí po roce mezi futsalovou elitu, nebo zda závěr soutěže bude dramatický až do konce.
   Hned od začátku zápasu bylo vidět, že hosté přijeli s touhou na Kladně vyhrát, což se v letošním ročníku nikomu nepodařilo. Domácí se více soustředili na pozornou obranu a nechtěli inkasovat jako první. Jenže tento záměr vydržel do 5.minuty kdy po netaktickém vyběhnutí dvou útočníků hosté využili přečíslení a střelec Zach dostal plzeňské do vedení. Bylo tedy na domácích, aby s tímto stavem něco udělali a šance na to byly. V 6.minutě pěkně vystřelil Junek, ale pouze do tyče, v 8.minutě prošel středem Šroba a orazítkoval pro změnu břevno. Neznamená to, ale, že by plzeňští nebyli aktivní, spíše naopak. Hlavně mladíci Rešetár s Beránkem zezadu podporovaní J.Kadlecem přiváděli domácí do nesnází. Ve 12.minutě musel Trojan zachraňovat pouze za cenu faulu a uviděl za to žlutou kartu. Výhodu trestného kopu hosté k nevyužili i díky brankáři Mandovi, který chytil jak tuto příležitost tak i další střely plzeňských. Bylo vidět, že se střetla dvě nejlepší mužstva soutěže, hrál se velmi rychlý a kvalitní futsal. Pak ale přišla 15.minuta a rychlý protiútok domácích vedený po pravé straně, přihrávka Jos.Fujdiara k úplně volnému Machačovi sice nedošla, ale hostující Vašák si ji srazil sám do vlastní branky 1:1. Hned v 17.minutě se blýskla druhá útočná dvojice kladenských a po průniku Holuba tentokrát polevé straně uklidil jeho přihrávku do branky Junek, 2:1 pro domácí. Z prvního poločasu stojí za zmínku ještě průnik Veselého,který šel sám na hostujícího brankaře, ale branku netrefil.
   Toto vedení nahrálo domácím v tom, že se nemuseli nutit do útoku a bylo tedy na hostech co udělají s tímto stavem. Od toho se taky odvíjel průběh 2.poločasu. Hosté měli optickou převahu, lae až na nastřelené břevno to byla jen hra k vápnu kladenských. Do nebezpečných situací je domácí nepouštěli a když prošla nějaká střela, tak ji zlikvidoval spolehlivý Manda. Dvě minuty před koncem se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a nasadili do hry hrajícího trenéra T.Kadlece, ale ani to jim nepomohlo ke skórování. Naopak po jejich ztrátě míče na útočné polovině se jej ujal Veselý a pohodlně skóroval do opuštěné branky. To už byla definitivní jistota postupu. Hosté sice ještě 3 sekundy před koncem upravili na konečných 3:2, ale domácím to již na prvoligové radosti nic neubralo. A tak již 3 kola před koncem soutěže je jasné, že se Ebárna boys Kladno vrací po roční pauze do 1.UMBRO ligy futsalu. Postup si jistě za výkony v celé sezóně zaslouží a dík patří všem hráčům a členům realizačního týmu Ebárny.