LOGO FIFA-FUTSAL

mail to webmaster

Ebárna boys Kladno - 2.FC Motáček Plzeň

7:4 (2:2)

Utkání s Motáčkem nám potvrdilo se s vším všudy, že se v druhé lize nedá podcenit ani jeden soupeř. Vítězství Plzně v minulém kole nad SELPEm nám bylo varováním, které jsme si vzali dostatečně k srdci až ve druhém poločase vzájemného utkání.
   Šli jsme sice velmi brzy do vedení po hrubce brankáře se prosadil Šroba. Plzeň však hrála solidní kombinační futsal a odměnou jí bylo vyrovnání po krásné bleskové akci. Poté dokonce i vedení 1:2, když po sólu útočníka hostí Votípky, který bravurně obešel i Mandu, si ve snaze o odkopnutí míče po odrazu od tyčky nešťastně srazil míč do vlastní branky autor prvního gólu Tomáš Šroba. Hosté hráli poměrně nebezpečně i nadále, nicméně závěr poločasu patřil nám a několik dobrých šancí jsme nedotáhli ke skórování. Postupně je zahazovali Veselý, Holub, Müller, Marek a Zachariáš a tak je naštěstí pro nás v čase 19:50 zastoupil benjamínek Vincenc a svou důraznou dorážkou stanovil skóre poločasu 2:2.
   Začátek druhé půle nám vyšel jak herně, tak gólově. Hráli jsme s větším pohybem, aktivitou a vytvářeli si šance. Ty jsme na rozdíl od prvních dvacetiminutovky i proměňovali, takže se skóre postupně posunulo po dvou trefách Zachariáše a jedné Šroby až na 5:2. V té chvíli se ovšem ukázal Motáček jako výborný protivník a po dvou slepených gólech ze standartních situací se vrátil do zápasu 5:4. Zamrazilo nám, protože už jsme letos dvakrát ztratili vítězství v nadějně rozehraných utkáních, a to s Rohožníkem a na Indossu, ale tentokrát jsme závěr zvládli a odehráli ho poměrně spolehlivě a vytaženého napadajícího soupeře už k ničemu nepustili. Hosté hráli na doraz a při aktivním napadání domácí obrany přibývali i fauly. Obranná dvojice Müller, Marek zvládla takticky bravurně hru nejnebezpečnějšího útočníka plzeňských Votípky. Po šestém a sedmém faulu hostí přišly na řadu dlouhé pokutové kopy. Nejprve nás uklidnil na 6:4 Junek a vydřené, ale zasloužené vítězství zpečetil Marek.
   Zápas byl velmi náročný, soupeř hrál solidně a potvrdil vzrůstající formu. Nás příští týden čeká skutečný zápas pravdy, kdy zajíždíme na palubovku vedoucího mužstva tabulky, Chebu. V týdnu se pokusíme poctivě připravit a odvézt z venku všechny body! Nebude to jednoduché, ale pokud se chceme udržet na samé špici , musíme bodovat i v takto těžkých a důležitých zápasech.