JOMA-sport
AP&P obchodní společnost s. r.o.
Zapa Beton Peroutka Zenitel město Kladno
Hlavní stránka
Naše výsledky
Soupisky
Statistiky hráčů
Komentáře
Kde hrajeme
Trocha historie
Kontakt
Fotogalerie
Diskuzní fórum
Některé odkazy na futsalové weby
Futsal - fifa.cz
Fotbal.cz Futsalmagazine.cz

LOGO FIFA-FUTSALmail to webmaster

Ebárna boys Kladno - 2.FC Motáček Plzeň

7:4 (2:2)

   Utkání s Motáčkem nám potvrdilo se s vším všudy, že se v druhé lize nedá podcenit ani jeden soupeř. Vítězství Plzně v minulém kole nad SELPEm nám bylo varováním, které jsme si vzali dostatečně k srdci až ve druhém poločase vzájemného utkání.
   Šli jsme sice velmi brzy do vedení po hrubce brankáře se prosadil Šroba. Plzeň však hrála solidní kombinační futsal a odměnou jí bylo vyrovnání po krásné bleskové akci. Poté dokonce i vedení 1:2, když po sólu útočníka hostí Votípky, který bravurně obešel i Mandu, si ve snaze o odkopnutí míče po odrazu od tyčky nešťastně srazil míč do vlastní branky autor prvního gólu Tomáš Šroba. Hosté hráli poměrně nebezpečně i nadále, nicméně závěr poločasu patřil nám a několik dobrých šancí jsme nedotáhli ke skórování. Postupně je zahazovali Veselý, Holub, Müller, Marek a Zachariáš a tak je naštěstí pro nás v čase 19:50 zastoupil benjamínek Vincenc a svou důraznou dorážkou stanovil skóre poločasu 2:2.
   Začátek druhé půle nám vyšel jak herně, tak gólově. Hráli jsme s větším pohybem, aktivitou a vytvářeli si šance. Ty jsme na rozdíl od prvních dvacetiminutovky i proměňovali, takže se skóre postupně posunulo po dvou trefách Zachariáše a jedné Šroby až na 5:2. V té chvíli se ovšem ukázal Motáček jako výborný protivník a po dvou slepených gólech ze standartních situací se vrátil do zápasu 5:4. Zamrazilo nám, protože už jsme letos dvakrát ztratili vítězství v nadějně rozehraných utkáních, a to s Rohožníkem a na Indossu, ale tentokrát jsme závěr zvládli a odehráli ho poměrně spolehlivě a vytaženého napadajícího soupeře už k ničemu nepustili. Hosté hráli na doraz a při aktivním napadání domácí obrany přibývali i fauly. Obranná dvojice Müller, Marek zvládla takticky bravurně hru nejnebezpečnějšího útočníka plzeňských Votípky. Po šestém a sedmém faulu hostí přišly na řadu dlouhé pokutové kopy. Nejprve nás uklidnil na 6:4 Junek a vydřené, ale zasloužené vítězství zpečetil Marek.
   Zápas byl velmi náročný, soupeř hrál solidně a potvrdil vzrůstající formu. Nás příští týden čeká skutečný zápas pravdy, kdy zajíždíme na palubovku vedoucího mužstva tabulky, Chebu. V týdnu se pokusíme poctivě připravit a odvézt z venku všechny body! Nebude to jednoduché, ale pokud se chceme udržet na samé špici , musíme bodovat i v takto těžkých a důležitých zápasech.

Jiří Kolářský

Sestavy:
Ebárna:Manda - Müller, Marek, Vimr, Zachariáš - Šroba, Veselý, Holub, Junek - Vincenc