Fotbal.cz Futsalmagazine.cz

LOGO FIFA-FUTSAL

mail to webmaster
MIKESKA OSTRAVA - EBÁRNA KLADNO

V pátek jsme odcestovali do Ostravy sehrát utkání 21.kola, využili jsme služeb SAMK a zapůjčili si vůz Mercedes Vito, chtěl bych touto cestou poděkovat organizaci SAMK a panu Fortuníkovi za vstřícné jednání, čímž nám umožnili jet na zápas ve větším počtu. Vyrazili jsme v této sestavě: Manda, Trojan, J. Fujdiar, Nový, Spilko, Burger, Růžička a hrající trenér Petr Hlaváč. Posledním hráčem byl Frič, který jel po vlastní ose a čekal na nás v Ostravě. Ale teď už k samotnému zápasu. Domácí nenastoupili k zápasu v úplně kompletní sestavě, ale ani my jsme nepřivezli tu nejsilnější sestavu. První minuty se oba dva týmy spíše oťukávali. V 6.minutě se Mikeska ujala vedení, vyrovnat se nám podařilo asi po minutě, kdy po faulu brankáře Myšky na Davida Friče byl odpískán pokutový kop. Ten proměnil Martin Nový ranou doprostřed branky. Mikeska skórovala do poločasu ještě třikrát, na její druhý střelecký úspěch se nám ještě podařilo zareagovat brankou Friče. A tak se do kabin šlo za stavu 4:2 pro domácí tým. Do druhé půle jsme šli s odhodláním zápas zlomit a hlavně zlepšit obranou fázi hry, protože ta nám v utkání dělala největší problémy. Góly, které jsme obdrželi pramenili z našeho nedůrazu v o oblasti brankoviště, kde jsme nedokázali míč třeba jen odkopnout. Úvod druhé půle se nám vydařil, brankami Nového a Růžičky se nám podařilo vyrovnat na 4:4, tentokráte už do branky náhradního gólmana Mikesky. V tu chvíli se nám, ale nepodařilo udržet emoce a chtěli jsme strhnout vítězství na svou stranu co nejdříve. To se nám vymstilo a Mikeska nás potrestala dvěma góly, pak přišel asi jeden z klíčových okamžiků zápasu, myslím, že někdy kolem 30.minuty, kdy po šestém faulu domácích nedokázal Martin Nový nabídnutý 10m kop proměnit. Do konce zápasu se střídali šance na obou stranách a obě mužstva z nich nedokázala vytěžit víc, než po jednom zásahu. Naše korigující branka na 7:5 byla z 10m kopu, který tentokráte zahrával David Frič, náš nejlepší hráč v tomto utkání, a s přehledem ji proměnil. Zápas tak skončil 7:5 ve prospěch domácích. My můžeme jen litovat neproměněných šancí, nedotažených protiútoků a hlavně naší obranné fáze hry, která nám v tomto utkání opravdu nevyšla. I domácí měli spoustu šancí a kdyby je obě mužstva proměnila, zápas mohl skončit 15:12. Můžete se těšit na doufám podrobnější komentář trenéra Petra Hlaváče, který mi snad dodá co nejdříve.