LOGO FIFA-FUTSAL

mail to webmaster
Ebárnu zradila koncovka, Mikesku bohužel ne.
Jiří Nagy

Naposledy na palubovce soupeře se v letošním ročníku futsalové extraligy představili hráči sestupující Ebárny Boys. Cílem jejich cesty byla Ostrava, jejíž slavný tým Mikeska ještě živil teoretickou šanci na play-off. Přes výhru na něj však nedosáhl.

Mikeska Ostrava - Ebárna Boys Kladno 7:5 (4:2)

Ve vyrovnaném utkání byli hosté Ostravanům důstojným soupeřem, bohužel však ani jednou netahali za delší konec provazu, přestože na šance si vedli lépe. Moravané otevřeli skóre v 5. minutě, za dvě minuty však z penalty kontroval Nový. Stejný časový úsek potřebovali domácí k získání dalšího nejtěsnějšího náskoku, který dokázal smazat Frič jehož do sóla poslal hrající kouč Hlaváč. Ještě do přestávky však Ebárna dovolila soupeři dvakrát skórovat a do druhé části tak šla s dvougólovým mankem. To však nebyl konec kladenským nadějím. Hosté totiž nesložili hlavu do klína a brzy bylo vyrovnáno. Ve 24. minutě Nový po přihrávce Friče snížil a po minutě dokonce Růžička vyrovnal na 4:4. Slepené dva góly se ale podařily i Ostravanům, a když přidali i sedmý zásah, bylo rozhodnuto. Sympatický výkon hostů podtrhl ze standardní situace Frič jenž snížil na konečných 7:5. "Byl jsem maximálně spokojen s odhodláním svých svěřenců, jen mě mrzeli chyby v obraně a fakt, že jsme nedokázali lépe proměňovat vytvořené příležitosti, kterých jsme měli určitě víc než domácí," řekl k utkání trenér Ebárny Petr Hlaváč. Branky hostů: Nový a Frič 2, Růžička
EB Kladno: Manda - Spilko, Hlaváč, Fujdiar Jos., Burger - Trojan, Nový, Frič, Růžička