LOGO FIFA-FUTSAL

mail to webmaster

1. HFC Ústí n/L - Ebárna Boys Kladno

2 : 4 ( 1 : 2 )

V dalším, pro Ebárnu veledůležitém utkání, v boji o vedení tabulky, jsme narazili na srdnatě bojujícího soupeře, alespoň o bod, který by byl pro Ústí velice cenný do dalších utkání o záchranu.
   Začali jsme dobře a už ve 4.minutě šli do vedení díky důrazu Holuba, který potrestal nedorozumění obránce a brankáře domácích. Bohužel, houževnatě hrající Ústí vzápětí vyrovnalo nenápadnou tečovanou střelou zkušeného Jelínka - 5.minuta 1:1. V dalším průběhu první půle jsme byli nadále lepší, ale protože jsme neproměnili řadu šancí, postupně Šroby, Müllera, Fujdiara či Junka trval nadále vyrovnaný stav. Domácí byli sice bojovní, ale jinak neškodní a hráli jen tolik, co jsme jim povolili. Až ve 13.minutě se konečně zblízka krásně prosadil Veselý a do šaten jsme odcházeli s jednogólovým vedením.
   Do druhé půle nastoupil místo Machače do hry Tlustý a byl to právě on, kdo se hned ve 23.minutě zblízka prosadil v brankovišti a vedli jsme zaslouženě 1:3. Poté začali hrát domácí vytaženou hru až na hranici našeho obranného území, ale kromě optické převahy jim tento náročný styl, žádné šance nepřinesl. Naše obrana hrála spolehlivě a naopak jsme to byli my, kdo chodil do několika rychlých brejků. Je škoda, že se nám nepodařilo žádný gólově dotáhnout. Ve 27.minutě se podařilo domácím snížit na 2:3, kdy opět důrazný Jelínek protlačil míč přes bránícího Holuba a brankáře Mandu do sítě. Už za 3.minuty jsme, ale dokázali odpovědět, kdy po odražené střele Tlustého dorazil z hranice 6m náš nejzkušenější hráč Pepa Fujdiar na konečných 2:4. V závěrečné desetiminutovce jsme v pohodě kontrolovali hru a nepustili soupeře ani do náznaku závěrečného tlaku.
   Naše zasloužené vítězství je tedy tou nejlepší pozvánkou pro naše příznivce na páteční domácí střetnutí, kdy se v přímém souboji o čelo druhé ligy utkáme s mužstvem SELP Exchange Praha. Budeme je potřebovat, utkání začíná netradičně v 19:30.

Jiří Kolářský

Ebárna : Manda - Müller, Nový, Holub, Junek - Veselý, Šroba, Machač, Fujdiar - Tlustý

Trenér: Kolářský